[ad_1]

به گزارش شفاف، وزیر دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی از ارتباط برخی کشورهای عربی با این رژیم خبر داد.

«ایلی کوهن» در مصاحبه با روزنامه سعودی ایلاف در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا وی با مقامات ارشد کشورهای عربی که با تل آویو رابطه ندارند، ارتباط داشته است یا خیر، گفت: این کشورها تمایل دارند که بویژه در حوزه‌های امنیت، آبرسانی و کشاورزی با اسرائیل رابطه برقرار کنند چون اسرائیل جزو پیشروان در این زمینه‌ها است.

«ایلی کوهن» وزیر دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی دوشنبه شب با ادعای اینکه تل‌آویو و کشورهای حاشیه خلیج فارس منافع امنیتی بسیاری با یکدیگر دارند که می‌تواند به روابطی کامل و عادی‌سازی منجر شود؛ اعتراف کرد و از گفتگو میان اسرائیل و عربستان خبر داد.

وی ضمن تأیید دیدارش با مقامات کشورهای عربی که هیچ روابط علنی با اسرائیل ندارند، افزود: بله، با برخی از مقامات این کشورها دیدار کردم و با برخی از مقامات این کشورها که هیچ روابط دیپلماتیکی نداریم، چندین توافق و قرارداد امضا کردم، ضمن اینکه می‌خواهم این را هم اضافه کنم که پروژه‌ای به نام «نئوم» در عربستان وجود دارد که بسیار عظیم است.

کوهن در پاسخ به این پرسش که آیا کشورهای حاشیه خلیج فارس با وجود طرح الحاق کرانه باختری به اسرائیل، بازهم درصدد عادی‌سازی روابط با تل‌آویو خواهند بود، گفت: به شما می‌گویم کسانی که در رأس کشورهای عربی هستند، به مسائل مربوط به ملت، امنیت، اقتصاد و زندگی با عزت اهمیت داده و این مسائل برایشان مهم است و دیگر موضوعات برایشان چندان اهمیتی ندارد.

این مقام صهیونیست در بخش دیگری از صحبت‌هایش  از کشورهای عربی خواست که همکاری با رژیم صهیونیستی را به زمانی که به گفته وی میان اسرائیل و فلسطینی توافق صلحی برقرار شود، موکول نکنند چرا که این موضوع ممکن است زمانبر باشد.

[ad_2]

Source link