از تعویق آزمون سمپاد تا جذب بیش از ۵۲ هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش

[ad_1]

به گزارش شفاف، آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری چون  «جذب بیش از ۵۲ هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش»، «آزمون ورودی مدارس سمپاد به تعویق افتاد» و «ورود به کلاس آنلاین با پوشش رسمی» سپری شد.

جذب بیش از ۵۲ هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش

علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش درباره وضعیت تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش بیان کرد: برای سال تحصیلی آینده مجوز جذب ۲۰هزار دانشجومعلم را با توجه به رایزنی‌های انجام شده دریافت کردیم علاوه بر آن با موافقت سازمان اداری استخدامی ۲۷ هزار و ۳۰۰ نیرو از طریق ماده ۲۸ جذب آموزش و پرورش خواهند شد همچنین ۵ هزار مجوز جذب نیرو از سال‌های گذشته باقی مانده است.

او با اشاره به اینکه در مجموع بیش از ۵۲ هزار نیروی جدید جذب آموزش و پرورش می‌شوند، گفت: روند جذب از طریق ماده ۲۸ بعد از برگزاری آزمون استخدامی که زمان آن از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد، امکان‌پذیر است.

آزمون ورودی مدارس سمپاد به تعویق افتاد

فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان اظهار کرد: قرار بود آزمون‌ ورودی مدارس استعدادهای درخشان روز جمعه، ۲۶ تیر برگزار شود اما با توجه به شرایط خاص پیش آمده به دلیل شیوع کرونا، این آزمون‌ حداقل دو هفته به تعویق افتاد.

او ادامه داد: سعی داریم تا آزمون ورودی در شرایط مناسب با حداکثر امکان حفظ سلامت دانش آموزان و حداقل نارضایتی، در زمان مقرر جدید برگزار شود.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: این آزمون برای ورود به پایه هفتم و دهم برگزار می‌شود. مدارس سمپاد به هیچ وجه آزمون ورودی میان پایه برگزار نمی‌کنند.

ورود به کلاس آنلاین با پوشش رسمی/ اجباری برای تهیه لباس فرم جدید نیست

نورعلی عباسپور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان درباره تهیه لباس فرم دانش آموزان بیان کرد: لباس فرم دانش آموزان با توجه به اثر تربیتی باید متناسب با شرایط فرهنگی و تربیتی باشد.

او ادامه داد: تهیه لباس فرم مدرسه با تصمیم شورای مدرسه که یکی از اعضای آن اولیای دانش آموزان است انجام می‌شود و این روند همواره برقرار بوده است.

عباسپور با اشاره به اینکه شرایط در نظر گرفته شده برای حضور دانش‌آموزان در سال تحصیلی آینده با سه سناریو شرایط سفید، زرد و قرمز در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: اگر شرایط قرمز باشد، دانش‌آموز به طور مجازی در کلاس درس حاضر می‌شود و موظف است با لباس رسمی در کلاس آنلاین حضور پیدا کند.

فرآیند هدایت تحصیلی دانش آموزان غیرحضوری است

مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش درباره جزئیات اجرای هدایت تحصیلی برای دانش‌آموزان بیان کرد: هدایت تحصیلی از روز گذشته آغاز شد و دانش‌آموزان فرم ششم و هفتم را از امروز دریافت کردند و بدون حضور در مدارس امکان دریافت این فرم‌ها و انتخاب رشته وجود دارد همچنین با هماهنگی‌هایی که با مرکز فناوری آموزش و پرورش داشتیم،  انتظار داریم روند بدون مشکل انجام شود.

او ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم ظرف ۲ هفته آینده دانش آموزانی که اولویت «الف» هستند، برای ثبت نام مراجعه کنند و بعد از آن دانش آموزان با اولویت «ب» نام نویسی خواهد شد  و  از خانواده‌ها در خواست داریم ثبت نام فرزندان خود را  را زودتر انجام دهند.

بررسی تعطیلی پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان در پایتخت

مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش تهران درباره فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان و هشدار‌هایی مبنی بر تعطیلی مقطعی فعالیت این پایگاه‌ها در پایتخت اظهار کرد: در حال بررسی شرایط هستیم و اختلاف نظری هم با ستاد ملی مبارزه با کرونای تهران نداشتیم.

او ادامه داد: امروز هم جلسه‌ای با نمایندگان وزارت بهداشت درباره چند وچون برگزاری تست سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان برگزار شد و مشکلی بابت فعالیت‌های مشترک نداشتیم.

دریافت شهریه مدارس هیئت امنایی زمان ثبت‌نام ممنوع

زهرا مظفر مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش درباره اخذ شهریه برخی مدارس دولتی حین ثبت‌نام بیان کرد: مدارس هیئت امنایی به عنوان نوع خاصی از مدارس دولتی به هیچ وجه امکان دریافت اخذ وجه به عنوان شهریه را ندارند.

او ادامه داد: تعیین هزینه کلاس‌های فوق برنامه مدارس هیئت امنایی پس از بازگشایی مدارس و تشکیل انجمن اولیا و مربیان در این شورا انجام می‌شود و قبل از آن دریافت هر گونه مبلغی ممنوع است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دریافت وجه بعد از تعیین برنامه آموزشی یا پرورشی است، تاکید کرد: با توجه به اینکه شرایط مدارس امسال ممکن است به طور غیرحضوری باشد این خدمات فوق برنامه هم ممکن است به شکل غیرحضوری باشد.

تعیین تکلیف سرویس مدارس برای سال تحصیلی آینده

نورعلی عباسپور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان درباره وضعیت ساماندهی سرویس مدارس برای سال تحصیلی آینده بیان کرد: با وزارت کشور تعامل داریم و کارگروه های استان ها فعال شدند تا برای تعیین تکلیف سرویس مدارس در سال تحصیلی پیش رو برنامه ریزی کنند.

او ادامه داد: همانطور که برای بازگشایی مدارس سه سناریو وضعیت سفید، زرد و قرمز در نظر گرفته شده است برای فعالیت سرویس مدارس هم این اقدام را شاهد هستیم بر همین اساس در مناطق روستایی و سفید سرویس مدارس به فعالیت ادامه می‌دهند، در مناطق زرد برخی روزها سرویس خدمات رسانی دارد و در شرایط قرمز کلاس های غیرحضوری و نیاز به سرویس نیست.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان با اشاره به اینکه مدیران مدارس در حال انعقاد قرارداد مشروط با پیمانکاران سرویس مدارس هستند، گفت: با توجه به این نوع قرارداد هر زمان که نیاز به خدمات دهی سرویس مدارس باشد، سرویس مدارس آماده هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link