ادارات و بانک‌های شهر کرمان تعطیل شدند/«یزد»؛ منشاء گرد و غبارها

[ad_1]

ادارات شهر کرمان به علت آلودگی هوا امروز چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه تعطیل شد

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، “سید مصطفی آیت اللهی موسوی” معاون عمرانی استاندار کرمان با اعلام این خبر که آلودگی هوای شهر کرمان به ۲۸ برابر حد مجاز رسیده است گفت: همه ادارات شهر کرمان امروز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ تعطیل هستند. 

“مرجان شاکری” مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان نیز در گفت و گو با ایسنا، در خصوص کیفیت هوای استان کرمان گفت: از شب گذشته شاهد افزایش غلظت گرد و خاک در برخی نقاط استان هستیم.

وی کانون این ریزگردها را منطقه یزد دانست و بیان کرد: از شب گذشته در افزایش غلظت گرد و خاک در شهرستان های انار و رفسنجان آغاز شد که اکنون کاهش یافته اما در شهرستان زرند میزان غلظت گرد و غبارها در حال افزایش پیدا کردن است.

شاکری اظهار کرد: میزان غلظت آلودگی هوا در شهر کرمان هم اکنون ۲۸ برابر حد مجاز است که این موضوع را به استانداری برای تعطیل کردن ادارات اعلام کردیم و منتظر تصمیم آنها هستیم.

“مجید سعیدی” مدیرکل بحران استانداری کرمان نیز در گفت و گو با ایسنا در تشریح جزییات این خبر گفت: با توجه به ورود توده گرد و غبار به شهرهای شمالی استان و بر حسب اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست مبنی بر ۲۸ برابری حد مجاز ذرات معلق در هوا، براساس تصمیم کارگروه استانی آلایندگی هوا و به منظور حفظ سلامت شهروندان فعالیت کلیه دستگاه های اجرایی و موسسات دولتی در شهرستان کرمان به استثنای مراکز نظامی و انتظامی و بهداشتی و درمان و امدادی برای امروز چهارشنبه تعطیل اعلام شد.

وی با بیان اینکه تصمیم گیری تعطیلی بانکها و بخش های خصوصی برعهده مسئولین ذیربط است افزود: همچنین تعطیلی بقیه شهرستانهای استان نیز بر عهده فرمانداران خواهد بود.

به گزارش ایسنا، همچنین با تصمیم فرماندار کرمان، به علت آلودگی هوا در این شهرستان، کلیه شعب بانک ها در شهرستان کرمان تعطیل شدند.

[ad_2]

Source link