ابتدا بیایید محتویات جعبه را مرور کنیم: مانیتور، آداپتور، دو نوع کابل برق، کابل دیسپلی پورت، کابل HDMI، کابل USB سوپر اسپید (تایپ A به تایپ B) و دفترچه راهنما. سوکت برق و خروجی هدفون، دو درگاه HDMI و یک درگاه دیسپلی پورت، پورتهای استاندارد این مانیتور هستند. سپس دستگاه دیگری که از خروجی تصویر روی درگاه USB-C پشتیبانی میکند (لپتاپ، موبایل یا تبلت) را با استفاده از کابل دو سر USB-C به این درگاه روی مانیتور وصل نمایید. البته پس از اینکه نمایشگر را روشن کنید، حاشیه تصویر در سه طرف به حدود ۱ سانتیمتر خواهد رسید. این قابلیت به شما کمک میکند تا جزئیات بخشهای تاریک را بهتر ببینید، بدون آنکه جزئیات بخشهای روشن را از دست بدهید. تثبیتکننده هدف: این قابلیت نیز با افزایش شفافیت تصویر به شما در نشانهگیری بهتر کمک میکند. راهکار افزایش طول انتقال تصویر کابل HDMI در دوربین مدار بسته چیست ؟ پوشش اطراف کانکتورها نیز از جنس پلاستیک فشرده است که از کانکتورها در برابر شکستگی یا جداشدن سیم از کانکتورها محافظت می کنند. پس از چند سیم، شما می توانید در یک حد عالی قرار بگیرید، بعضی از سیم ها می توانند آن را به تماس ها تبدیل کنند.

مانیتور جدید گیگابایت نیز توانایی ایفای نقش بهعنوان سوئیچ KVM را دارد. مانیتور گیمینگ گیگابایت M27F بهطور اختصاصی برای گیمرها ساخته شده است. پشت مانیتور نیز خبری از رنگبندی گیمینگ نیست. جالب اینکه رنگها از همان ابتدا کاملاً کالیبره هستند و نیازی به تغییر تنظیمات مانیتور ندارید. همه ما با کابل های hdmi آشنا هستیم و میدانیم یک رابط مشخص بین دستگاههایی مانند کامپیوتر به تلویزیون است. UXGA درگذشته رایجترین رزولوشن در مانیتورهای تمام صفحه ۱۵ اینچی، مانند LCD لپ تاپ بود. کابلهای HDMI از نسخه دیجیتال پشتیبانی میکنند؛ برای همین دستگاههایی مانند Apple TV، پخش کنندههای Blue-Ray، کنسولهای بازی و دیگر محصولات الکتریکی مشابه را پوشش میدهد. با این وجود این پایان ماجرا نیست و کابل های HDMI نسخه ۲٫۱ از همین حالا برای پخش محتوای ۱۰K آمادگی دارند. حالا کامپیوتر شما ریستارت می شود و فرآیند بازیابی شروع خواهد شد. با اتصال مانیتور به کامپیوتر و نصب این نرمافزار میتوانید کنترل کامل مانیتور را با کیبورد و ماوس انجام دهید. گیگابایت حالتهای مختلفی را برای نمایش تصویر در نظر گرفته است که در تمام آنها میتوانید مشخصات تصویر را تغییر دهید.

در این روش عملیات انتقال صوت و تصویر از طریق فناوری Wi-Fi انجام می پذیرد. همانطور که در جدول مشاهده کردید، هر دو استاندارد از HDR پشتیبانی میکنند که طیف رنگ و روشنایی بالاتر را بههرماه دارد. با این حال اگر به ویژگیهای فنی بیشتر از ظاهر مانیتور اهمیت میدهید، این مانیتور شما را ناامید نخواهد کرد. با استفاده از روش دوم به راحتی میتوانید HDMI CEC را فعال کرده و از مزایای آن برخوردار شوید و بعد از پیدا کردن قابلیت HDMI CEC در تلویزیون خودتان باید تیک چک باکس را بزنید یا اینکه حالت را بر روی Enable یا On قرار دهید. ضخامت بدنه مانیتور حدود ۴ سانتیمتر است اما پس از اتصال پایه باید فضایی با عمق حدود ۲۰ سانتیمتر را به آن اختصاص دهید. نشانگر هدف: با این ویژگی میتوانید نشانگر هدف بازی را تغییر دهید تا نشانهگیری را دقیقتر و سادهتر انجام دهید. زمانسنج: اگر برای انجام یکی از مراحل بازی زمان محدودی دارید، میتوانید زمانسنج را فعال کنید تا زمان باقیمانده را به شما نشان دهد. کافیه موس رو تا انتهای نمایشگر لپ تاپ یا کامپیوتر بیارید و در واقع به نوعی سعی کنید وارد نمایشگر دوم کنید .

این نوع از کابل برای پشتیبانی از رزولوشن 1080p و فراتر از آن طراحی شده است همچنین فناوری های پیشرفته ای چون 4k و 3D را نیز در بر می گیرد. کافیست ستون پشت مانیتور را روی پایه قرار داده و پیچ زیر آن را با دست محکم کنید. تنها نشانه ظاهری تعلق این مانیتور به دنیای گیم، عبارت «Gaming Series» است که روی پایه دستگاه به چشم میخورد. اما چگونه گوشی را به تلویزیون وصل کنیم ؟ در اینجا قصد داریم شما را با انواع کابل hdmi آشنا کنیم. علاوه بر حالت استاندارد، حالتهای ویژهای برای بازیهای شوتر اول شخص (FPS)، بازیهای استراتژی یا نقشآفرینی، تماشای فیلم و مطالعه در اختیار دارید. مانیتور گیمینگ گیگابایت M27F مجموعه متنوعی از درگاههای ارتباطی را در اختیار شما میگذارد که نظیر آن را در کمتر مانیتوری میبینید. دستگاه KVM ابزاریست که با استفاده از آن میتوانید چند دستگاه را با استفاده از یک کیبورد، ماوس و مانیتور کنترل کنید. برای استفاده از این قابلیت باید ابتدا کیبورد و ماوس خود را به دو درگاه USB 3.0 استاندارد پشت مانیتور متصل کنید. این روش، درگاه شارژ شما را به خود اختصاص می دهد. برای مثال استفاده از کابل HDMI یکی از شایعترین روشهای اتصال گوشی به تلویزیون کابل hdmi نوت ۹ است.