کتاب آموزش سئو را افراد زیادی تا به امروز چاپ کردهاند که میتوان گفت همه آنها منابع بسیار خوبی برای ادامه راه سئویی شما خواهند بود. در این میان دو سایت Linkedin( برای کسب و کارها) و Google Plus از همه مهمتر هستند. خوشبختانه اگر به دنبال این هستید که خودتان سئو را بیاموزید، این امکان با توجه به منابع موجود برایتان فراهم شده است. مثلا اگر به همین مطلب دقت کنید، لینکهایی که به مطالب دیگر داده میشود را خواهید دید. بهتر است نام یک عکس مرتبط با محتوای آن باشد نه اینکه مثلا بنویسید image1 همچنین تگی به نام alt هم برای تصاویر وجود دارد که میتوانید یک توضیح نیم خطی در مورد عکس بنویسید. ساخته میشوند: مثلا یک وبلاگ میسازید و دهها لینک از سایت خود را در آن میگذرارید. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. اگر محتوا یا سایتی ارزشمند باشد، سایتهای دیگر به عنوان مرجع، لینک آن صفحه را در سایت و مطالب خود درج میکنند.

Headings: اگر با نرمافزار Word کار کرده باشید حتما با هدینگهای h1،h2 و… ۲- گوگل با همین لینکها، میتواند مطالب ما را پیدا کرده و از طریق سایت دیگران برای ایندکس و بررسی مطالب ما وارد سایت شود. طراحی سایت از جهات مختلفی میتواند باعث افزایش قدرت سئوی سایت شما بشود. لینک دادن به یک صفحه در صفحههای دیگر سایت، باعث افزایش ارزش آن صفحه میشود. این کار باعث می شود که سرعت لود اولیه صفحه کاهش پیدا کند و این خود یکی از مهم ترین پارامترهای سئو تکنیکال به شمار می رود. انکرتکست هم مثل سایر بخشهایی که در موردشان صحبت کردهیم بهتر است یا خود کلمهی کلیدی باشد یا شامل این کلمه شود( باز به همین مقاله و لینکهای موجود در صفحه توجه کنید). بهتر است در پاراگراف اول متن خود حتما کلمهی کلیدی را قرار دهید و سعی کنید این بخش از متن به شکلی باشد که کاربر ترقیب شود، این صفحه را ببیند و ادامهی مطلب را مطالعه کند. در سیستمهای مدیریت محتوایی مثل وردپرس، شما میتوانید به راحتی تگهای یک عکس را ویرایش کنید.

لینکها روی یک متن داده میشوند. بک لینکها میتوانند انواع مختلفی داشته و به روشهای مختلفی ایجاد شوند. خیلیها از عباراتی مثل ایجا را کلیک کنید، کلیک، دانلود یا چنین کلماتی به عنوان انکرتکست استفاده میکنند و عملا از قدرت انکرتکست استفاده نمیکنند. محتوایی بسیار ارزشمند در سایت خود بنویسید که بتواند به عنوان مرجع یا آموزش کامل در یک موضوع استفاده شود( معمولا چنین مطلبی حدود ۲۰۰۰ کلمه یا بیشتر محتوای ارزشمند دارد) شانس این مطالب در گرفتن Organic Links بسیار بالا است. اگر به دنبال یک دوره آموزشی سئو آنلاین هستید ، احتمالاً به دنبال حرفه ای شدن در آموزش سئو سایت خود هستید. پس اگر به مطلبی بیشتر لینک داده شود، به این معنی است که افراد بیشتری آن مطلب را ارزشمند دانستهاند. کلیه این الگوریتم ها در کنار هم جمع شده و بعد از بررسی سایت شما جهات مختلف، جایگاهی را به آن در نتایج جستجوی گوگل اختصاص می دهند. دفعه بعد که آن سایت را خزنده می کنند ، آن پیوند را دنبال می کنند تا صفحه اصلی وب سایت شما را کشف کنند و احتمالاً آن را به فهرست آنها اضافه کنند. موتورهای جستجو همچون گوگل، با استفاده از تعداد مشاهداتی که کاربران از یک آدرس url دارند،کیفیت یک سایت را ارزیابی می کنند.

در شبکههای اجتماعی نظیر اینستاگرام و فیسبوک، برای سایت خود یک پیج ساخته و در bio این صفحهها آدرس سایت خود را قرار دهید. طی تماسهایی که ما داریم بارها از من سوال میشود که آیا واقعا گوگل به سرعت سایت اهمیت میدهد؟ از نظر من این موضوع کاملا طبیعی و معقول است. ۳- گوگل با کمک گرفتن از محتوایی که به صفحهی ما لینک شده است، میتواند حدس بزند که مطلب ما در مورد چه چیزی است. 6. ارزیابی و رصد محتوای نوشته شده هم میتواند مورد اخر باشد، به کمک ابزارهای سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس میتوانید محتواهای خود را ارزیابی کنید. میتواند متن را قویتر و خوانایی نوشته را افزایش دهید. لینکهای داخلی: شما در هر صفحه و داخل مطالب میتوانید به بخشهای دیگر سایت لینک دهید. شما میتوانید در سایتهای مرتبط با کسب و کار خود مطالبی ارزشمند ارسال کنید و در قسمت بیوگرافی خود در این سایتها( معمولا بیوگرافی نویسنده پایین مطلب نمایش داده میشود) ادرس سایت خود را قرار دهید. بعد از اینکه گام های اول تا ششم را برداشتید سایت خود را برای موتورهای جستجوی مطرح مثل: گوگل، بینگ معرفی و ثبت کنید.